Reklama
Reklama

Dolna Wilda: kierowca stracił przytomność i zjechał na przeciwległy pas ruchu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

Pomogli świadkowie i przejeżdżający ulicą strażnicy miejscy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek po godzinie 22. Uwagę dwóch strażników miejskich z Eko Patrolu jadących ulicą Dolna Wilda po zakończonej służbie w rejonie skrzyżowania z ul. Hetmańską zauważyło na poboczu grupę ludzi oraz osobę prowadzącą masaż serca u nieprzytomnego mężczyzny.

Według świadków zdarzenia mężczyzna ten stracił przytomność w trakcie kierowania samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Osoby, które jako pierwsze ruszyły z pomocą, chcąc wydostać nieprzytomnego kierowcę, musiały wybić boczną szybę, a następnie przystąpiły do masażu serca - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Widząc to strażnicy natychmiast zaproponowali swoją pomoc. Jeden z nich przejął resuscytację nieprzytomnego mężczyzny i kontynuował ją również po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego. To pozwoliło ratownikom na wykonanie innych czynności, niezbędnych dla ratowania życia mężczyzny. Wszyscy pomogli ratownikom w umieszczeniu noszy z poszkodowanym w karetce - dodaje Piwecki. Wszystkim osobom biorącym udział w ratowaniu życia mężczyzny gratulujemy postawy - kończy.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro